Vážení přátelé a příznivci,

 již přes deset let funguje občanské sdružení Posázavský Pacifik, jako nezisková organizace, v oboru železniční nostalgie a propagace železnice a turistiky nejen v regionu Posázaví. Jedním ze směrů činnosti členů sdružení je i budování a provozování unikátní zahradní železnice o rozchodu 300 milimetrů v obci Horní Chvátliny na Kolínsku.  Zahradní Železnice Zásmucka, jak zní plný název této malebné drážky, je v provozu také již desátým rokem a těší se veliké oblibě návštěvníků. Pravidelně se také stává oblíbeným cílem školních a rodinných výletů i firemních akcí.

Na úzkých kolejích zde jezdí motorové benzinové lokomotivy vlastní konstrukce, vzhledově odvozené z lokomotiv průmyslových drah a lesních železnic. Od počátků budování zahradní železnice bylo zcela jasné, že tak jako každá železnice s turistickým provozem bude i ZŽZ jednou muset mít parostrojní provoz. Postupem času se plány stavby parní lokomotivy vyvinuly z mnoha technických a provozních aspektů do projektu parního vozu.

Pomozte nám oživit provoz ZŽZ parním vozem na rozchodu 300 mm !

Srdcem vyráběného parního vozu je stojatý parní kotel SKM, který byl vyroben firmou SEA Kolín. Celkové náklady na stavbu parního vozu jsou předběžně vyčísleny na 80 000,-Kč. To je částka, kterou v žádném případě není možné zaplatit z finančních darů běžných návštěvníků zahradní železnice, což je prakticky jediný zdroj příjmů a postačuje pouze na pokrytí běžných provozních výdajů jako je nákup paliva a maziv, železného šrotu ať již ve formě kolejnic nebo materiálu pro stavbu vozidel a podobně.

Chceme Vás proto požádat o příspěvek na tento velmi zajímavý projekt, který oživí provoz zahradní železnice a stane se dalším magnetem a motivací k návštěvě třeba právě pro Vás, Vaše zaměstnance, obchodní partnery a zejména Vaše děti. Pomozte nám oživit provoz ZŽZ a dokreslit pohodovou atmosféru relaxujících návštěvníků zvukem parní píšťaly a vůní parního stroje!

Budeme vděčni a předem děkujeme za Vaši podporu!

Na tento projekt byla od 1.4.2009 oficiálně vyhlášena veřejná sbírka.

 Vaše přispění bude prezentováno přiměřenou formou zde, na webových stránkách Posázavského Pacifiku nebo dle dohody přímo v objektu železničky ZŽZ.

 

Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat!

 

 

 

Kontaktní osoby:

František PAŠEK, tel.: 608 710 245

Michal BARTÁK, tel.: 604 324 533

 

pasek.fr@seznam.cz             posazavsky.pacifik@seznam.cz

 

 Sbírka na stavbu parního vozu byla ukončena,
pokud chcete podpořit jeho výrobu, ozvěte se nám prosím, budeme velmi vděčni!

 

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ POSÁZAVSKÝ PACIFIK
                     HAVLÍČKOVA 445,   257 22 ČERČANY

                          IČO: 67983570    DIČ: CZ67983570